Na prezeranie katalógu nepotrebujete vlastné konto. Budete ho ale potrebovať, ak chcete editovať knihy, vytvoriť si osobnú knižnicu alebo založiť verejnú knižnicu.

Konto sa zakladá cez funkciu Prihlásiť v hornom menu Infogate.

Výhody registrácie

Registráciou získate množstvo výhod. V prostredí Infogate je to napr. editácia záznamov kníh, pridávanie recenzií, anotácií, žánrov, bude sa vám zobrazovať vzdialenosť zapojenej knižnice v Infogate od vášho zariadenia. V prostredí Mylib je výhodou najmä získanie priestoru pre vytvorenie vašej vlastnej osobnej knižnice, možnosť evidovať požičanie knihy známemu. V prípade, že ste členom zapojenej knižnice v Infogate, tak získate prehľad o vašich výpožičkách v rámci vášho osobného prostredia v Mylib. Rovnako, až po registrácii používateľa je možné založiť inštitucionálnu knižnicu, napr. obecnú, školskú knižnicu, či knižnicu pre nadáciu v prostredí Biblib.

Prístup k registrácii

Konto sa zakladá cez funkciu Prihlásiť v pravej časti horného menu.

Následne sa otvorí nová podstránka s údajmi pre prihlásenie.

 

Tu sa v rámci jedného zobrazenia nachádza prihlásenie a zároveň aj funkcia pre založenie účtu.
Založiť účet je možné dvomi spôsobmi, a to:

  • pomocou Facebook účtu, viac o prepojení facebookového účtu nájdete v článku Nastavenie účtu
  • alebo kliknutím na tlačidlo Založenie účtu.

Registračný formulár

Aby mohla byť registrácia potvrdená, je potrebné vyplniť zopár údajov. Údaje sú:

Zadajte meno – meno používateľa – Janko, Marienka, …

Zadajte priezvisko – priezvisko používateľa – Bryndzová, Žinčica, …

Zadajte email – emailová adresa používateľa, ktorou sa bude prihlasovať a na ktorú mu budú odchádzať emailové notifikácie.

Zadajte heslo – zadajte heslo, ktorým sa budete do prostredia Infogate prihlasovať.

Zadajte heslo – potrebné druhýkrát zopakovať heslo, ktoré ste zadali do predchádzajúceho okna. Kontroluje sa zhoda znakov, aby sa predišlo preklepom.

Súhlas so spracovaním údajov – ak nezaškrtnete, že súhlasíte, nebude vám konto používateľa vytvorené. Podmienky používania a spracovávania vašich údajov sa vám stiahnu po kliknutí na odkaz v registračnom formulári.

Súhlas so zasielaním noviniek – nemusíte zaškrtnúť a nebudeme vás obťažovať emailovými správami. Ale oberáte sa o možnosť byť vždy informovaný, napríklad o nových funkciách a novinkách v prostredí.

Spojenie konta – jedná sa o prepojenie vášho používateľského konta v prostredí Infogate (a teda aj Mylib) s čitateľským kontom knižnice, ktorá využíva submodul Biblib v prostredí Infogate. Je možné prepojiť akékoľvek kontá, stačí, ak máte k dispozícii PIN z knižnice. Funkciu ocenia najmä rodičia, ktorí v jednom prostredí Mylib – v tom svojom – môžu vidieť výpožičky či upomienky svojich detí.

Konto si môžete prepojiť aj neskôr, podrobný postup nájdete v článku Ako prepojím Mylib konto s mojím kontom čitateľa v knižnici zapojenej v Infogate?

Ak ste vyplnili všetky potrebné údaje, môžete kliknúť na tlačidlo registrovať. Systém vám následne oznámi, že vám bol na zadanú e-mailovú adresu odoslaný e-mail.

Potvrdenie registrácie

Na to, aby ste sa mohli úspešne prihlásiť do prostredia Infogate po tom, ako ste odoslali registračný formulár je nutné, aby ste si otvorili doručený email a následne klikli na priloženú linku:

Prihlásenie

Po kliknutí na linku z registračného formulára budete presmerovaný na stránku Infogate s prihlásením. Po zadaní prihlasovacích údajov potvrďte tlačidlom Prihlásiť.
Pre uľahčenie prístupu na stránku môžete zaškrtnúť možnosť Ostať prihlásený. Váš internetový prehliadač si zapamätá vaše prihlasovacie údaje a vždy, keď sa vrátite na stránky Infogate vás prehliadač automaticky prihlási – vynechá okno pre prihlasovanie.

Revidované vo verzii IG 3.23.0