Pri tom, ako budete vypĺňať Nastavenia inštitúcieZákladné údaje sa dostanete až k poľu MAP adresa. V tomto článku vysvetlíme, čo to je a ako ju získať a pridať na vašu stránku.

Zoznam záznamov Infogate

Infogate dlhodobo spolupracuje s externým projektom Mapa knižníc, ktorý si kladie za úlohu doslova zmapovať všetky slovenské knižnice.

Na to, aby ste získali MAP adresu je potrebné vašu knižnicu zapojiť do projektu mapujúceho knižnice na Slovensku, ktorý nájdete na adrese mapakniznic.sk

Ak už máte vašu knižnicu zapojenú v projekte Mapa knižníc, na mape si vyberiete vašu knižnicu. Informácie o vašej knižnici môžete podľa návodu vyplniť sami alebo je k dispozícii formulár, v ktorom len vyplníte základné informácie. Podrobnejší návod a informácie nájdete v ich článku Ako pridať alebo zmeniť údaje o knižnici.

Vyplnené informácie

Pokiaľ má knižnica údaje vyplnené, zobrazujú sa v prostredí mapakniznic.sk informácie:

  • údaj o tom, či je knižnica otvorená alebo zatvorená,
  • adresu knižnice,
  • otváracie hodiny,
  • typ knižnice,
  • odkazy na webovú stránku, facebookovú stránku, stránku OpenStreetMap a Infogate,
  • možnosť zdieľať odkaz na knižnicu prostredníctvom URL, Facebooku alebo Tweetru.

Rozsah zverejnených informácií záleží na vás. V návode, ktorý je dostupný vyššie je aj návod na to, ktoré údaje a ako ich vyplniť.

To, ako vyzerajú údaje po vyplnení si môžete pozrieť na ilustračnom obrázku alebo priamo v detailnom náhľade konkrétnej knižnice na stránke mapakniznic.sk.

Aký údaj vložiť do poľa MAP adresa

Vpravo dole (v prostredí mapakniznic.sk) budete vidieť ikonu URL. Je potrebné na túto ikonu kliknúť a vtedy sa vám skopíruje URL adresa mapy (systém vás na to aj upozorní).

Túto skopírovanú adresu potom vložte do pola MAP adresa v prostredí Biblib.

V prostredí Biblib sa vložená adresa bude zobrazovať v Pripravujeme.

Revidované vo verzii IG 3.22.05