Pre vstup do jednotlivých submodulov Biblib, Mylib, Bazár, ale aj Infogate máte k dispozícii tzv. mriežku, ktorá sa nachádza v vedľa prihlásenia.

Funkcia mriežky

Mriežka sa nachádza v pravej hornej časti hornej lišty, hneď vedľa prihlasovania.

Pre neprihláseného používateľa sa zobrazuje všeobecná ponuka. Po kliknutí na ktorýkoľvek odkaz bude neprihlásený používateľ presmerovaný na podstránku pre prihlásenie.  

Po prihlásení sa do systému sa zmena prejaví len v prípade, že ste administrátorom Biblib knižnice. v takom prípade sa zmení názov ikony BL z „Biblib“ na skratku vašej knižnice. Po nadídení kurzorom myši nad ikonou sa zobrazí plný názov vašej knižnice.

Ak ste administrátorom viacerých knižníc, ikona BL sa zobrazí toľko krát, koľko máte knižníc. Pre každú knižnicu sa zobrazí vlastná skratka.

! Mriežka je k dispozícii vždy na všetkých stránkach a podstránkach !

Prístup k modulom

Infogate – zoznam všetkých kníh v rámci súbornej databázy. Sú tu všetky dostupné údaje kníh a nad nimi sa nachádzajú ďalšie, pre používateľa atraktívne, funkcie.

MyLib – prostredie pre evidovanie domácej knižnice. Ak teda vlastníte veľa kníh a nemáte už o nich prehľad, táto možnosť je pre vás ako stvorená. Okrem toho, že máte informácie o svojich knihách na jednom mieste a vďaka internetu aj vždy a všade so sebou, ponúkame vám aj ďalšie pridané funkcie, ktoré je možné vykonávať s týmito záznamami.

Bazár – ponúka možnosť predať knihy. Na pár klikov knihy pridáte a / alebo kúpite.

Biblib – ikona alebo aj ikony – môže ich byť viacej, ak spravujete viacej knižníc – odkazuje priamo do inštitucionálnej knižnice, ktorú spravujete. Inými slovami, ak ste knihovník v knižnici, alebo starosta obce a spravujete  obecnú knižnicu, toto je ikonka, ktorá vám otvorí stránku vašej knižnice.