MYLIB

Vlastné konto

Ako si vytvorím konto?

Pre využitie všetkých funkcií, napríklad editovať záznamy kníh, požičiavať knihy a mnoho iných funkcií, je potrebné, aby ste sa registrovali. Po registrácii a prihlásení sa vám všetky funkcie sprístupnia. sprístupnia.

Nastavenie účtu

Prihlásený používateľ má k dispozícii nastavenie vlastného účtu, v ktorom si môže nastaviť a upraviť vlastné údaje, synchronizovať facebookový účet, alebo zmazať konto.

Domovská stránka

Domovská stránka - zoznámte sa s prostredím

V článku sa venujeme domovskej stránke osobnej knižnice, tzv. nástenke (z anglického Dashboard). V prostredí sa nachádza ponuka na pridávanie a spravovanie kníh, ale aj výpožičiek alebo bazára.

Osobná knižnica

Ako si založím osobnú knižnicu?

Automaticky po prihlásení sa do Infogate získavate prístup aj do prostredia vašej osobnej knižnice. V osobnej knižnici máte prehľad o vašich vlastnených, požičaných, predávaných knihách a mnoho ďalších funkcií.

Ako pridám knihu do osobnej knižnice?

Pridanie knihy do osobnej knižnice je možný dvomi spôsobmi, a to dohľadaním už existujúceho záznamu knihy, alebo vytvorením novej knihy. Zároveň sú v ponuke aj funkcie na správu vlastných kníh.

Jednoduchý formulár

Len v prípade, že v celej databáze nenájdete vašu knihu, sme pre zjednodušenie evidencie vytvorili jednoduchý mikro formulár, do ktorého je potrebné zapísať len tie najnevyhnutnejšie údaje.

PRIPRAVUJEME : Zoznam mojich kníh

text

Výnimky filtrovania v zozname v prostredí Mylib

Odlišnosti vo filtrovaní zoznamu kníh oproti tomu v Infogate.

Detail knihy

Detail knihy - čo všetko je na stránke?

Okrem obálky knihy, ktorá hneď na prvý pohľad zaujme, sa okrem informácií o knihe nachádzajú na stránke aj doplňujúce informácie a funkcie.

Ako upravím informácie o knihe?

Zobrazuje sa málo informácií o knihe, ale vy by ste ich vedeli doplniť? To nie je problém, máme k dispozícii formulár, kde ich jednoducho vyplníte.

Zdieľanie záznamu

Informácie o titule je možné zdieľať z prostredia detailu. Pre zdieľanie môžete použiť dve funkcie – odolsať emailom a zdieľať pomocou Facebook-u. Ikony sa nachádzajú v pravej časti hornej lišty detailu.

Na čo sú a ako pridám médiá?

Existuje ku knihe audio ukážka, video trailer, alebo ste našli externú recenziu na knihu? Pridajte odkazy ku knihe.

Detail knihy - záložka Moja knižnica

Ak ste prihlásený používateľ a máte knihu vo svojej osobnej knižnici Mylib, Bude sa vám automaticky zobrazovať záložka „Moja knižnica“. V tejto záložke nájdete funkcie na editovanie vašich osobných informácií voči knihe. Informácie vidíte len vy.

Formulár knihy

V prípade, že je potrebné opraviť údaje knihy, je možné údaje opraviť pomocou jednoduchého či rozšíreného formulára.

Požičiavanie

Ako požičiam knihu?

S kamarátmi či v rodine si požičiavate knihy a už strácate prehľad, komu a kedy ste knihy požičali? V Mylib sa vám už žiadna kniha nestratí.

Moje výpožičky

Ste členom knižnice, ktorá je zapojená v infogate? je ich viacero? Alebo viacero členov vašej domácnosti je členmi jednej knižnice? Majte prehľad o vašich výpožičkách v prostredí Mylib!

Ako vrátim knihu?

Ak sa vám vrátila kniha, ktorú ste požičali, je potrebné ju vrátiť aj v systéme. Je na to niekoľko postupov, je len na vás, ktorý si obľúbite.

Predaj knihy

Ako ponúknem knihu na predaj?

Máte doma veľa kníh a rozmýšľate nad tým, že by ste im našli nových majiteľov? V prostredí Mylib to je možné.

Rôzne

Ako prepojím Mylib konto s kontom čitateľa v knižnici?

Ak ste členom knižnice, ktorá je zapojená v Biblib, môžete si svoje konto Mylib a Biblib prepojiť. Na základe tohto prepojenia získate prehľad o výpožičkách či upomienkach priamo v konte Mylib.

Moje hodnotenia

Ak by ste radi ohodnotili knihu hviezdičkami a neviete kde nájdem zoznam vašich hodnotení – tak všetky informácie nájdete v tomto článku.

Moje komentáre

Komentáre sú vaše recenzie na knihy. Rovnako ako hodnotenia hviezdičkami aj komentáre majú svoje vlastné prostredie a zoznam.