Prihlásený používateľ má k dispozícii vlastné prostredie, v ktorom sa nachádza nastavenie jeho účtu. O registrácii do prostredia Infogate sa dočítate v článku Ako si vytvorím konto?

Prístup a prostredie

Prístup do nastavenia účtu sa nachádza vpravo hore v tmavej lište menu. Je potrebné kliknúť na vaše meno (vedľa mena sa nachádza malá šípka, ktorá naznačuje, že sa tam nachádza rozbaľovacia ponuka.

Prostredie je rozdelené na dve základné časti:

 • menu v ľavej časti stránky s týmito sekciami:
  • Základné údaje – základné údaje ako meno, priezvisko, heslo, …,
  • Administrácia – história prístupov, prepojenie s facebookovým kontom a vymazanie konta,
  • a rozbalených záložiek v podobe formulárov v hlavnej časti.

Základné údaje

V základných údajoch sa okrem mena a priezviska vypĺňajú aj tieto údaje:

 • Pohlavie – nepovinný údaj, v prípade, že si nezvolíte synchronizáciu s facebookovým účtom, bude vám nastavený obrázok avatara, teda zástupný obrázok vášho profilu. Prednastavený je mužský profil, preto ak chcete mať avatara v ženskom prevedení, je potrebné zvoliť pohlavie. Údaj sa nikde nezverejňuje. Ak spárujete vaše konto v Infogate s kontom vo Facebooku, bude prevzatý váš zástupný obrázok, ktorý používate na Facebooku.
 • Synchronizovať s Facebookom – v prípade, že sa registrujete pomocou facebookového účtu, okienko sa automaticky označí. Synchronizácia sa týka náhľadového obrázka, tzv. avatara.
 • Používateľská skupina – sa prednastavuje automaticky a používateľ ju nemôže zmeniť – je len informatívna. V prípade bežného používateľa je táto skupina prednastavená na hodnotu Súkromná osoba.
 • Prihlasovacie meno / emailová adresa – adresa, pomocou ktorej sa prihlasujete a na ktorú sú vám zasielané systémové oznamy a novinky, ak ich máte označené.
 • Heslo – zadajte vami zvolené heslo. Heslo musí obsahovať aspoň 4 znaky a musí obsahovať zároveň aspoň jedno číslo.
 • Potvrdenie hesla – zopakujte ešte raz vami zvolené heslo. Pole je potrebné vyplniť kvôli kontrole správnosti.
 • Poloha – polia nie sú predvyplnené, až po stlačení tlačidla Zobraziť moju polohu sa automaticky vyplnia vašou polohou.
 • Súhlas so zasielaním noviniek do emailu – v prípade, že chcete byť informovaný o všetkých novinkách v systéme Infogate, označte toto pole.

! Po vyplnení tohto formulára je potrebné pre zachovanie zmien stlačiť tlačidlo Uložiť !

Administrácia

Záložka administrácia ponúka prehľad prihlásení do systému Infogate v časti História prihlásení.

V ďalšej časti je možné odpojiť facebookové konto. Odpojením konta sa odstráni synchronizácia medzi kontom v Infogate a vo Facebooku.

Pri najbližšom prihlásení sa do Infogate pomocou tlačidla Facebook na stránke prihlásenia vám systém oznámi, že vaša zapamätaná emailová adresa nie je synchronizovaná s facebookovým účtom.

Po stlačení tlačidla Zlúčiť kontá bude na uvedenú emailovú adresu odoslaný email, ktorý je potrebné potvrdiť. Po potvrdení linky sa automaticky otvorí podstránka Infogate pre prihlásenie s oznamom o zlúčení kont.

Vymazanie konta

Funkcia pre odstránenie konta sa nachádza v záložke administrácia. Pre odstránenie konta je potrebné stlačiť tlačidlo Vymazať konto a následne potvrdiť vaše rozhodnutie v potvrdzujúcom okne:

Následne bude vaše konto odstránené.

! Pozor, Vaše konto sa nebude dať odstrániť, ak máte požičané a/alebo upomínané tituly !

Revidované vo verzii IG 3.23.1