Partneri projektu

Chceš sa stať partnerom projektu Infogate? Vidíš priestor pre zaujímavu spoluprácu? Ozvi sa nám na podpora@infogate.sk a staň sa našim partnerom. Tešíme sa na teba!

Ako môže naša spolupráca napríklad vyzerať?

Spolupráca môže vyzerať rôzne. Spolupráce, ktoré máme aktuálne naviazané majú rôznu formu.

Ukážkou spolupráce je napríklad odkazovanie na Externú recenziu. V detailnom náhľade knihy odkazujeme na stránku, kde je recenzia umiestnená.

Veľmi obľúbenou je napríklad forma Kniha s aktivitou.  Čitatelia sa môžu inšpirovať, na aké aktivity sa kniha dá využiť. V detaile knihy teda odkazujeme na stránku, kde je ku konkrétnej knihe aktivita popísaná.

Máš nápad na iné formy spolupráce? Fantázii sa medze nekladú! Budeme sa tešiť na spoluprácu.

Aktuálne spolupracujeme

Malý pampúch

Malý pampúch sa snaží mapovať súčasnú detskú literatúru a vyberať len tie najlepšie knihy. Zameriava sa na slovenskú, českú aj svetovú tvorbu.

Cieľom je pomôcť rodičom s výberom kvalitných kníh pre najmenšie deti.

Dôležité totiž je nielen to, že s deťmi čítame, ale aj aké knihy im vyberáme.

www.pampuch.sk

Úlet s knihou

Uletsknihou.sk je online platforma na podporu čítania u detí a tínedžerov. Predstavuje od komerčných záujmov nezávislý zdroj informácií o čítaní a knihách, ktorý sprostredkuje názory a skúsenosti odborníkov z rôznych oblastí vzdelávania, literárnej vedy, psychológie, špeciálnej pedagogiky a iných. Je určená všetkým, ktorí hľadajú, ako nadchnúť deti pre čítanie. Rozvíja Mapu overených čitateľských aktivít, ktorými sa môžu záujemci pri svojom hľadaní inšpirovať a prispieť do nej aj vlastnými skúsenosťami.

www.uletsknihou.sk

Knihovníčkin svet

V rámci môjho blogu chcem publikovať knižné recenzie, informovať o knižných novinkách a knižných podujatiach nielen v kníhkupectvách, ale i v knižniciach, reagovať na rôzne udalosti odohrávajúce sa „knižnom svete“, uverejňovať tematické zoznamy kníh, upozorňovať na zaujímavé články z iných zdrojov,… Nechcem obmedziť môj blog iba na knižné recenzie – myslím, že by to bol (vzhľadom na moje profesijné zameranie) nevyužitý potenciál. Mám v pláne postupne rozširovať rozmanitosť ponuky príspevkov a v prípade čitateľského záujmu robiť aj ankety, prípadne písať články vytvorené na základe záujmu zo strany čitateľov.

knihovnickinsvet.blogspot.sk

Stredná odborná škola masmediálnych štúdií

Stredná odborná škola masmediálnych a informačných štúdií v Bratislave (SOŠMIŠ) realizuje stredoškolské odborné vzdelávanie zamerané na prípravu informačných a mediálnych pracovníkov schopných uplatniť sa vo všetkých typoch informačných inštitúcií a médiách. Na potreby a aktuálne trendy informačnej spoločnosti reaguje moderným typom informačného vzdelávania, ktoré spĺňa požiadavky európskej informačnej praxe.

www.sosmis.sk

Katedra knižničnej a informačnej vedy

Katedra knižničnej a informačnej vedy v Bratislave je najstarším a najprestížnejším univerzitným pracoviskom v rámci odboru na Slovensku. Pripravuje a vzdeláva budúce generácie knihovníkov a informačných špecialistov.

fphil.uniba.sk/kkiv